הרצליה הצעירה

הרצליה הצעירה היא אחת השכונות המבוקשות ביותר בהרצליה גבולות השכונה היא רמת השרון בדרום, רחוב ארלוזורוב בצפון ורחוב בן גוריון במערב (ממזרח שד ירושלים ותע"ש) העובדה שהיא מאופיינת בעיקר בצמודי קרקע ובניינים אינטימים בני 2 קומות מושכת אליה משפחות ברמה סוציאקונומית גבוהה. בחלקים קטנים של השכונה כדוגמת רחוב שד אמנון ותמר (גני הרצליה) ורחוב עינב ניתן למצוא גם בנייה רוויה בחלקה חדישה.

הרצליה הצעירה מאוכלסת ע"י תושבים ותיקים וצעירים בתים פרטיים ודירות יוקרה בסביבת בתי ספר וגנים מהטובים בעיר. בשכונה מרכזי קניות ונגישות לתחבורה ציבורית. השכונה נמצאת בסמיכות ליציאות נוחות מהעיר לרעננה ורמת השרון כמו גם להרצליה פיתוח וכביש החוף.

דירות 3 חדרים ניתן למצוא כמעט אך ורק בשיכונים של השכונה שקיימים בכניסה המערבית של השכונה ברחוב בן יהודה ובשיכון גורדון.                 זוגות צעירים ובעיקר משקיעים רבים מחפשים דירות אלו להשקעה בשל העובדה שקיימים תכניות עתידיות לפינוי בינוי של חלק מהשיכונים ששיכונים אלו מצויים באחת השכונות הטובות בהרצליה ביה"ס היסודי לב טוב אף הוא מהווה אבן שואבת. השכונה היא בעיקרה שקטה עם הרבה רחובות קטנים וחד סיטריים.  הבנייה צמודת הקרקע משרה אווירה פסטורלית שקטה ואינטימית.

חסרונות: היציאה אל מחוץ לשכונה היא פחות נוחה משכונות אחרות בעיר. היציאות האפשריות הן דרך רחוב הרב קוק או דרך רמת השרון.

איזה בינינים יש בשכונה? מתי הם הוקמו? בנייה צמודת קרקע בעיקרה ובנינים של 2 קומות , במספר מוקדים כדוגמת גני הרצליה ורחוב עינב ניתן למצוא בנייה רוויה של דירות 4 ו 55 חדרים. בנוסף קיימים מספר שיכונים כדוגמת שיכון דרום שיכון גורדון

איזה אוכלוסיה גרה בשכונה? מרבית האוכלוסיה ברמה סוציואקונומית גבוהה .

האם יש אווירה קהילתית? האם יש ועד מתפקד בשכונה? בהחלט!

האם יש פארקים וגינות בשכונה? האם נעים להסתובב בהם? יש פארקים וגני שעשועים רבים ברחבי השכונה לרווחת התושבים כמו גם גינת כלבים, תחושת הביטחון היא מצויינת.

אילו שינויים צפויים להתרחש בשכונה בשנים הבאות? ישנם מספר מוקדים בשכונה שמתבצעים תהליכים מקדמיים של פינוי בינוי. בנוסף קיימים מספר שטחים שעדיתים לקום פרויקטי מגורים.

האם אתה מרוצה מהגנים ומבתי ספר בשכונה? בית הספר לב טוב מהווה מוקד משפחה למשפחות רבות.

איך התחבורה בשכונה? כמה זמן לוקח להגיע לעבודה? יש בעיות חניה? היגשה אל מחוץ לשכונה פחות נוחה מאיזורים אחרים בהרצליה אך כאשר כביש 5311 ייפתח ייתכן שישפיע לטובה.

איך התחבורה הציבורית בשכונה? מה המרחק מתחנת רכבת? האם אפשר להסתדר ללא רכב? בלב השכונה קשה להסתדר ללא רכב

איפה מבלים בשכונה? מה האפשרויות? אין מקומות בילוי בתוך השכונה ישנם מספר בתי קפה במרחק הליכה מחוץ לשכונה בקרבה לרמת השרון ובמרכז המסחרי של נווה אמירים וצמרות.

איפה עושים קניות בשכונה? מה האפשרויות? אין מרכזי קניות בתוך השכונה פרט למספר מצומצם של סופרים קטנים.